"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

Život bez Harryho Pottera

20. listopadu 2015 v 13:10 | Liesel |  Téma týdne
Rozhodla jsem se napsat článek k tématu týdne - Život bez kouzel. Přesněji psáno Život bez Harryho Pottera.


Série Harryho Pottera, ať už ta knižní nebo filmová, je přímo kouzelná. Nejde jen o to, že celý příběh je o kouzlech, jde i to, jakým způsobem působí na diváka/čtenáře.

Filmy o Harrym Potterovi se mi líbily od malička, byly a jsou prostě skvělé. Všech osm filmů jsem viděla několikrát a nikdy jsem se nenudila. Naopak jsem měla nutkání si filmy pouštět pořád dokola, jak byly skvělé.

Knihy jsem prvně četla nedávno, a rozhodně jsem udělala moc dobře - chystám článek s deseti důvody, proč si přečíst knihy o Harrym Potterovi. Bylo až neuvěřitelné, jakým způsobem mě kniha zaujala. Já mám knihy obecně moc ráda a jsem docela knihomol, ale málokdy se mi stane, abych se takhle začetla. Celou sérii jsem přečetla za tři týdny, přesně na den :-). A přečíst sérii, která má celkem 3508 stran, za tři týdny, je docela výkon, když vezmete v úvahu, že jsem většinu z té doby normálně chodila do školy a měla i jiné povinnosti. Knihu, vždy tu, kterou jsem zrovna četla, jsem měla pořád při sobě, a každou chvíli jsem do ní nahlížela, i když jsem třeba stála frontu v obchodě. A když jsem byla doma, na mém hlavním programu bylo čtení. Dokonce jsem kvůli tomu trochu zanedbávala školu ;-). A teď, když už mám celou sérii dočtenou, se na jiné knihy moc nesoustředím a mám nutkání si přečíst celou sérii znovu, což někdy (za pár měsíců-let) udělám.

Trochu jsem utekla od hlavního tématu článku - Život bez Harryho Pottera. Tímto článkem chci říct, že životu bez kouzel, o kterých se píše v knihách od J. K. Rowlingové, a které vidíme ve filmech, by něco chybělo. Životu, ve kterém by kouzelný svět Harryho Pottera neexistoval, by chybělo mnoho čtenářů a diváků, od nejmladších po nejstarší, kteří zbožňují svět Harryho Pottera, podobně jako já. Neexistovaly by žádné Bradavice, žádný Chlapec, který přežil, žádný Ron, ani Hermiona... neexistovala by jediná postava, jediné místo, jediná událost z Harryho Pottera, a to by byla veliká škoda.


A co vy? Viděli jste filmy? Četli jste knihy? Znáte příběh Harryho Pottera? Co si myslíte o knihách/filmech? Pište v komentářích.
Liesel
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lmetalgirl lmetalgirl | Web | 20. listopadu 2015 v 16:05 | Reagovat

Tak o životě bez HP jsi moc nenapsala...já jsem nejdřív četla (7.část asi 10x), pak viděla. Knihy jsou samozřejmě super, ale i filmy, i když nějaké chybky by se našli.

2 Liesel Liesel | E-mail | Web | 20. listopadu 2015 v 16:20 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář a kritiku. Vím, že jsem trochu utekla od tématu, ale chtěla jsem vysvětlit, jak je Harry Potter skvělý, aby pak mohli mí čtenáři pochopit, jaká by byla škoda, kdyby žádný příběh o Harrym Potterovi neexistoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama