"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

Zápisek č. 2 - Naposledy s mou andulkou

23. listopadu 2015 v 15:09 | Liesel |  Z deníku zvláštní holky
Ahoj,
rozhodla jsem se napsat článek k tématu týdne - Naposledy, a našla jsem příhodné téma. Přesně před rokem, dne 23. 11. 2014, mi zemřela má milovaná andulka. Jako jasně, dějí se i mnohem horší věci, ale ztráta domácího mazlíčka každého milovníka zvířat zabolí.
Tento článek bude možná trochu "hloupý", tak mi to promiňte, o tomhle se nepíše úplně nejlépe.


Z deníku zvláštní holky - Zápisek č. 2 - Naposledy s mou andulkou

Jako mnoho andulek se moje andulka, nebo lépe psáno andulák (byl to samec), jmenoval František - to jméno vybírala má máma. Frantovi byl rok a půl, u nás v domácnosti byl více než rok, a já ho měla moc ráda. Měli jsme, a pořád máme, ještě jednu andulku - Karla. Karel a Franta byli nerozlučná dvojka, neprali se a byla s nimi velká zábava. Už jste někdy sledovali hádku dvou andulek? Je to sranda ;-).
Každopádně, pak se to stalo, zničehonic. Přesně před rokem jsem šla zkontrolovat anduláky, jestli jsou v pořádku, a našla jsem Frantu ležet v kleci mrtvého. Byl to šok a mě, jakožto správnou milovnici zvířat, přepadl smutek. Nejdřív jsem brečela, po pár minutách jsem se ale sebrala, a začala se chovat v zájmu druhé andulky - Karla. Během těch pár minut stihla máma tělo Franty někam "odklidit" - někam do chladu (asi na mrazák), aby se potom dala provést pitva -, ale předtím mi dovolila se s ním rozloučit. No, potom jsem důkladně vyčistila celou klec a všechno její vybavení, pořádně prohlédla Karla, jestli je v pořádku (vypadal hodně smutně a poplašeně - ano, i andulky mohou vnímat takové věci, jako ztráta životního parťáka) atd.
Večer jsem si pobrečela, druhý den jsem s tátou jela k veterináři, aby zkontrolovali Karla. Museli ho tam hospitalizovat, bylo to s ním taky hodně špatné. Pak táta zavezl již mrtvého Frantu na pitvu, kde po pár dnech zjistili, že se jednalo o ucpání volete různými vlákny - moje andulky občas ozobávaly povlečení apod., a bohužel se mi je moc nedařilo odhánět. Každopádně, Karel se z toho po několika dnech veterinární a několika týdnech domácí léčby dostal, ale Frantu už mi nikdo nevrátí. Po půl roce jsme pořídili novou andulku (kvůli Karlovi, aby nebyl sám), která je taky fajn, ale zpočátku jsem si na ni těžko zvykala.

Odpočívej v pokoji, Františku.
Opakuji, já moc dobře vím, že jsou na světě mnohem horší věci, než ztráta domácího mazlíčka, jenže i takováto ztráta nás zabolí, i když to není to nejhorší na světě.

Když ztratíte andulku:
- Klidně dejte najevo své emoce, nechte si pomoci, smutek ze ztráty domácího mazlíčka není ostuda
- Pokud máte další andulku/y, zavezte je na kontrolu k veterináři a vyčistěte obydlí, kde další andulka/y přibývají, protože úmrtí jedné z andulek mohlo být způsobené bakteriemi
- Pokud máte jen jednu další andulku, která zbyla sama, pořiďte jí po nějaké době nového kamaráda, ale nejdříve se poraďte s veterinářem a hodně se jí věnujte vy sami
A jinak se samozřejmě o své andulky dobře starejte, pravidelně je kontrolujte, případně vezměte na kontrolu k veterináři, ať se sníží riziko předčasného úmrtí andulky.

A co vy? Máte domácího mazlíčka/domácí mazlíčky? Ztratili jste nějakého mazlíčka/nějaké mazlíčky? Jak jste to snášeli? Pište v komentářích.
Liesel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirkatimb Mirkatimb | E-mail | Web | 25. července 2018 v 17:47 | Reagovat

Peels help to escape from of all old amendments dermatological layer. Procedures efficient at any age, shown for skin layer of any type. After superficial exfoliation disappear small wrinkles, skin area turns out young, smooth. Regeneration – three days. The middle peeling effectively copes wrinkles (expression, old, affects small scars, removes spots.
Regeneration – seven days. Profound peeling performing in the beauty hospitals. This is maximum effective operation, however requires long term adaptation – up to four weeks.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-procedure-what-is-the-right-order>chemical peel procedure</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama