"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

Nechť se znovu setkáme (Bellarke) - 10. kapitola

9. listopadu 2015 v 21:05 | Liesel |  Nechť se znovu setkáme (kapitolová povídka z The 100)

Autor: Liesel (není to zkopírované, ani přeložené)
Výskyt: Seriál The 100
Pár: Bellamy Blake a Clarke Griffin (Bellarke)
Název povídky: Nechť se znovu setkáme
Tip povídky: Fan-Fiction, kapitolová
Místo děje: Země, Camp Jaha, les a okolí
Čas děje: Po ukončení druhé série The 100, noc
Omezení: 12+
Popis: Poté, co se Clarke a Bellamy rozloučili, se Bellamy vrací do Camp Jaha a Clarke se vydává na cestu...


Pro připomenutí si můžete přečíst předchozí kapitolu zde.

Poslední odstavec minulé kapitoly - dění v lese a okolí - Bellamy:
Pak o něco zakopl.
"Au... Sakra!" řekl si sám pro sebe hlasitěji, než by chtěl. Pak se rozhlédl kolem sebe.

Poslední odstavec minulé kapitoly - dění v lese a okolí - Clarke:
Rozhodla se, že zkusí spát, protože už se nechtěla probírat všemi těmi myšlenkami, které ji ničily. Stejně mohla jen čekat na to, co se stane. Už se jí zavírali oči, když uslyšela kroky.

10. kapitola - dění v lese a okolí - Bellamy:
Bellamy se rozhlédl kolem sebe, a když zjistil, že je vzduch čistý, zadíval, o co to vlastně zakopl. Byla to nějaká větev. Ale něco u ní bylo. Něco, co připomínalo mříže, mřížovaný otvor do nějaké podzemní kopky. Byla moc tma na to, aby se tam Bellamy zkusil podívat a neodvážil se tam svítit baterkou, nechtěl někoho, nebo něco, vzbudit. Pokud tam pod zemí něco bylo, mohla to být past, mohl to být někdo, nebo něco, koho, nebo co, nebylo dobré vyrušit. Přesto cítil Bellamy nevysvětlitelnou touhu se tam podívat. Koneckonců, mohl by se tam na schovat, alespoň pro dnešní noc. Sice to nebylo bezpečné, ale hledat nějaký stoprocentně bezpečný ukrýt bylo stejně zbytečné. Jak už se Bellamy a ostatní poučili - nejsou sami, nebyli a nikdy nebudou. Alespoň se rozhodl zkusit se do toho podzemního úkrytu podívat. Jak už, naneštěstí, zjistil, jeden lidský život stejně neznamená v závěru nic podstatného. To si uvědomoval už od dob, kdy byl na Arše, s příchodem na Zem se v tom utvrdil, a potom, co s Clarke vyvraždili Mount Weather, si tím byl jistý. Přesto ale věděl, že i když v celkovém součtu na jednom jediném lidském životu nijak zvlášť nezáleží, jsou osoby, které se nám vryjí do paměti a stanou se pro nás velice důležitými. Stejně, jako pro něj byla důležitá jeho sestra. Stejně, jako pro něj byla důležitá Clarke. Stejně, jako pro něj byli důležití jeho lidé. Když na toto pomyslel, měl chuť znovu začít hledat Clarke, a pak se s ní vrátit ke svým lidem, za svou sestrou. Jenže to nemohl. Clarke se rozhodla vydat se vlastní cestou, a on to pochopil, poté, co se znovu a snad naposledy podíval do Mount Weather. Zahnal všechny tyto myšlenky a začal se věnovat tomu, co na něj čeká pod zemí. Nejdříve musel najít nějaký vchod. Netrvalo dlouho, a on ho našel. Sešel pár schodů pod zem a ocitl se u brány. Teď, když tam hodlal vstoupit, si klidně mohl, a vlastně i musel, posvítit baterkou. Udělal to a zjistil, že je brána dobře zamčená, pak prozkoumal i zbytek místnosti. U zdi se choulila nějaká postava. Rukama si kryla hlavu, celá se neovladatelně třásla vzlyky. Nevypadala nebezpečně, ale stejně si na ni rozhodl dát Bellamy pozor, stále to může být past. Zámek na bráně byl starý, takže Bellamymu stačila obyčejná větev, kterou zvedl ze země, aby mohl zámek povolit a otevřít bránu. Posvítil si baterkou lépe na osobu schoulenou u zdi. Dívka zvedla hlavu a Bellamymu vynechalo srdce pár úderů.
"Clarke..." vydechl.

10. kapitola - dění v lese a okolí - Clarke:
Kroky, které Clarke před chvíli zaslechla brzy doprovázelo nějaké zaklení. Něco jako '...Sakra!', následované naprostým tichem. Clarke si mimoděk vzpomněla na Bellamyho, ale hned myšlenky zahnala, teď měla problém. Neměla ponětí, kdo tam nahoře je. Věděla, že je to člověk, podle mluvení, nejspíš nějaký muž, ale jeho hlas jí zněl cize a zároveň povědomě. Chtěla začít křičet o pomoc, možná, že to byl někdo z jejích lidí. Ale mlčela, možná je to někdo, kdo o ní vůbec neví, a kdo by jí ublížil, kdyby ji tu našel. Možná je to nepřítel, který jí ublíží, ať bude křičet nebo ne. I kdyby chtěla Clarke křičet, nemohla. Už několik hodin nepila, a to za sebou měla náročnou cestu, plíce měla stále jako v ohni, na tom jí ale teď nezáleželo. Navíc měla strach, takový strach, že se jí z hrdla nevydal jediný hlásek, jediné zachraptění. Jak tam tak seděla a vteřiny, přecházející v minuty, ubíhali, byla Clarke stále více vystrašená a zklamaná zároveň. Mísila se v ní hrůza z toho, co může každou chvílí nastat - Co když jsou tohle její poslední chvíle? -, zklamání z toho, že ji tu nikdo nenajde a nepomůže jí - přece jen v ní svitla špetka naděje, když zaslechla kroky - a vyčerpání ze všeho, co se stalo a děje. Najednou zaslechla další kroky, někdo scházel k bráně. Začala se neovladatelně třást a tichounce vzlykat. Někdo na ní posvítil, ještě více se schoulila a zakryla si rukama hlavu a oči. Nejen za strachu, byla noc, její oči nebyly zvyklé na světlo. Slyšela zvednutí větve, zachrastění brány, povolení zámku. Ten někdo byl jen pár kroků od ní a znovu na ni posvítil. Vzedmula se v ní vlna adrenalinu a odvahy, jako by ji čekal její poslední boj. Vzhlédla a světlo z baterky jí nepříjemně zasvítilo do očí, na chvíli je zavřela a zdálo se jí, že osoba u ní přestala dýchat, znovu otevřela oči a uslyšela známý hlas.
"Clarke..." vydechl.
"Bellamy..." zachraptěla.

Prosím, pište komentáře. Budu za ně opravdu ráda.
Tak co říkáte na setkání Bellamyho a Clarke? ;-)
Liesel
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Percabeth Percabeth | Web | 13. listopadu 2015 v 22:28 | Reagovat

Povídka byla krásně napsaná. Moc se mi líbilo, jak jsi to napsala z obou úhlů pohledu.
Z Bellarke meet jsem byla nadšená :3  Moc se těším na další kapitolu, snad bude brzy. :)

2 Liesel Liesel | E-mail | Web | 15. listopadu 2015 v 20:04 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář. Pokusím se napsat pokračování, co nejdříve :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama