"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

Rozhovor s Lindsey Morgan o The 100

4. srpna 2015 v 14:31 | Liesel |  The 100 - seriál
Ahoj,
přidávám další článek o The 100, konkrétně rozhovor s Lindsey Morgan, která hraje Raven Reyes v seriálu The 100. Rozhovor je pro webovou stránku Teenplicity. Rozhovor v originále zde. Přeložila jsem ho, s pomocí překladače a tvguru.cz, kde už byl rozhovor v češtině (zde si ho můžete přečíst). Některé věty jsem trochu jinak zformulovala, aby byly lépe srozumitelné, ale neměnila jsem žádné údaje a fakta.


Teenplicity: Proč je podle vás The 100 tak populární?
Lindsey: Myslím, že je seriál The 100 oblíbený proto, že je velice odlišný od všech jiných seriálů, vysílaných v televizi. Máme mnoho silných ženských rolí v roli vůdkyň a neprobíhají tu žádné klasické souboje o kluky. Myslím, že to spousta dívek bere pozitivně, ale náš seriál má akci i pro kluky. Podle mě má tento seriál něco pro každého a je to představováno napínavou a zajímavou cestou.
Teenplicity: Co máte na Raven nejradši a proč?
Lindsey: Raven byla od začátku drsná, ale zase s ní nebylo lehké vyjít. Myslím, že její vývoj jí pomohl nově pochopit lidi a otevřít své srdce ostatním. Teď má opravdové přátele a je více týmovým hráčem, což je lepší oproti době, kdy byla jen ona a Finn proti všem. Její postižení ukázalo, že má velkou vnitřní sílu a otestovalo její vůli. Ona se nikdy nevzdá, ale bylo k tomu blízko.
Teenplicity: Raven musela projít mnoha emočními zkouškami, od smrti Finna po ortézy na noze. Co od ní máme čekat dále?
Lindsey: Raven má v sobě spoustu zášti, myslím, že ve 3. sérii uvidíme nápravu jejího těla a vztahů s ostatními, především s Clarke.
Teenplicity: Prováděla jste nějaký průzkum, případně přípravu před hraním Raven s postiženou nohu?
Lindsey: Na začátku jsem hledala hodně informací o tom, jaké to je být ochrnutý. Četla jsem několik osobních blogů lidí s obrnou, kteří psali o svém duševním stavu, když už nemohly používat své nohy. Potřebovala jsem vědět, jak se cítily a znát věci, kterí nikomu neříkali na hlas. Jednalo se hlavně o anonymní stránky, něco jako deníčky, ale všechny byly tak hluboké a dojemné. Snažila jsem se to zahrát tak, jak nejlépe a nejvěrohodněji jsem mohla. Nicméně, pár epizod po její operaci je Raven schopna chodit s pomocí ortézy.
Teenplicity: Když natáčíte, hodně vnímáte tu ortézu nebo jste si už zvykla?
Lindsey: Nejdříve jsem použili skutečnou ortézu, ale to škodilo mému kolenu a noze, protože to tvořilo odlehčení mé levé strany těla. Rozebrali jsme to a oddělili část na stehno a část na lýtko, s pomocí podvazků, a pak jsme to spojili, takže to jako ortéza už nefungovalo, ale vypadalo to tak.
Teenplicity: S jakými herci se vám nejlépe pracovalo, ohledně Raveniných vztahů?
Lindsey: Milovala jsem práci s Finnem (Thomasem McDonellem), protože on a Raven měli spoustu společného z minulosti. Ráda pracuji s Clarke (Elizou Taylor), protože jejich vztah je složitě propletený. Také s Abby (Paige Turco), protože je mezi námi spoustu srdcových záležitostí a s Bellamym (Bobem Morleym), protože s ním mám tajemství* (*spali spolu). Ale taky ráda pracuji s Devonem Bostickem a Christopherem Larkinem (hrají Jaspera a Montyho) - když mám příležitost, protože jsou hodně vtipní a postava Raven s jejich postavami může diskutovat o vědě.
Teenplicity: Jaká scéna byla nejtěžší/fyzicky nejnáročnější pro natáčení v druhé sérii?
Lindsey: To je tvrdý oříšek ;-). Nejspíše první epizoda, kdy Raven najde Murphy. Navíc - Raven byla ještě před operací, takže jí nefungovaly nohy a já musela tahat devíti kilovou zbraň a plazit se jenom pomocí rukou. Raven také byla na pokraji smrti, což pro ni bylo fyzicky bolestivé za všech okolností. Musela jsem se snažit, aby mé tělo vypadalo tak, že prožilo těžké trauma a je ve stresu, kvůli věrohodnosti scén.
Také ve čtvrté epizodě, když se Raven snaží vyšplhat na věž, aby tam zavěsila heliový balón. V podstatě jsem dělala kliky na rezavém žebříku, točilo se to asi dvacetkrát a já nejsem lehká jako světlo, ha ha.
Teenplicity: Intenzivně silná druhá sezóna skončila před několika týdny. Co si myslíte, že se bude dít s Raven a zbylými 44 lidmi ze Stovky, když Clarke odešla? Co chcete, aby se dělo?
Lindsey: Myslím, že se zbytek Stovky semkne dohromady a začne se vyrovnávat s následky války. Ale jak jsme viděli ve finále, ve třetí sérii se toho bude hodně dít ohledně Thelonia Jahy a Johna Murphyho. Také myslím, že Stovka se nesetkala se Zemšťany naposledy.
Teenplicity: Co hledáte v rolích, o které se snažíte, případně, které jsou vám nabídnuty?
Lindsey: Jdu na konkurz jen tehdy, když chápu o čem konkrétní role je a jak pracuje její mysl. Ale ráda se potkávám s novými rolemi a užívám si konkurzy na všemožné tipy rolí.
Teenplicity: Hrajete v Casta Vita, jak se liší postava Ariany, kterou hrajete, od postav, které jste zatím představovala?
Lindsey: Je velice odlišná, protože na rozdíl od ostatních postav, které jsem hrála, je velice uzemněná. Je inteligentní, ale bez náznaku, taky je emocionální, ale neprožívá žádné velké drama. Je zaměřena na práci a má talent, nepotřebuje k životu mnoho úsilí. Myslím, že je reálná dívka, z této doby.
Teenplicity: Jak držíte rovnováhu mezi hranými rolemi a "normálním" životem?
Lindsey: Přiznávám, že si občas pokládám otázku "Kdo jsem?", protože mou prací je být někým jiným. Zjistila jsem, že lidé nejsou černobílí, a že si všichni vytváříme vlastní identitu, jako bychom vytvářeli nějakou postavu a já se snažím vytvořit si život, který budu milovat, a který budu chtít vést až do konce.
Teenplicity: Konečně zábavná otázka - Kdyby se události z The 100 skutečně staly, kdo z herců by podle vás patřil mezi Zemšťany, Lidi z nebes a vůdce?
Lindsey: Myslím, že bych patřila mezi Zemšťany a Marie Avgeropoulos (hraje Octavii) taky. Také Bob Morley (hraje Bellamyho) a možná i Ricky White (hraje Lincolna). Všichni ostatní by asi byli Lidmi z nebes. Co se týče vůdců... všichni rádi děláme, co chceme a rádi se bavíme, takže nevím, kdo by byl tím, kdo všechny uklidní. Možná bych to byla já, protože jsem někdy jako jejich babička, haha! Rickymu zase umí organizovat tým, ale Isaiah Washington (hraje Jahu) a Henry Ian Cusick (hraje Marcuse) mají mnoho životních zkušeností, takže by nás mohli také vést.
KONEC ROZHOVORU

Líbí se vám seriál The 100. Jaký je váš názor na postavu Raven Reyes, kterou hraje Lindsey Morgan? Pište v komentářích.
Liesel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Britt. | elizataylor Britt. | elizataylor | Web | 4. srpna 2015 v 22:06 | Reagovat

skvělý rozhovor :) já mám Raven moc ráda, ona je taková drsná a nevzdává se a to se mi na ní moc líbí :)

2 Liesel Liesel | Web | 4. srpna 2015 v 23:10 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář. Taky mám ráda Raven, hlavně díky její vnitřní síle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama