"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

Hvězdy nám nepřály - John Green

29. července 2015 v 18:29 | Liesel |  Knihy
Ahoj,
přidávám popisek knihy - Hvězdy nám nepřály od autora Johna Greena.
Název knihy - CZ: Hvězdy nám nepřály
Název knihy v originále - EN: The Fault In Our Stars
Autor: John Green
Žánr: Světová literatura - román
Nakladatelství: Yoli (v roce 2014)/Knižní klub (2013)
Vydání originálu: 2012
Vydání v České republice: 2013
Překladatelka: Veronika Volhejnová
Počet stran: 240
Vazba knihy: Vázaná (1. vydání), brožovaná (2. vydání)
Film natočený podle knihy: Hvězdy nám nepřály, kde hlavní roli hraje Shailene Woodley

Oficiální popis 1. vydání:
Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná.
Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.
Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.

Oficiální popis 2. vydání:
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.
Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním - stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.

Vlastní popis:
Hazel Grace Lancasterová je na úmírání mladá, přesto jí ale nezbývá více než několik měsíců, možná let života. Ve třinácti jí diagnostikovali rakovinu štítné žlázy, která ale metastázovala do plic a dostala se do posledního stádia. Během těch tří let boje s rakovinou, se Hazel se smrtí smířila. Její dny naplňují televizní pořady, neustálé čtení její oblíbené knihy, návštěvy lékařů a čekání na smrt. Nic víc Hazel od svého života už nečeká. Dokud není donucena začít navštěvovat podpůrnou skupinu, která by jí, podle jejích rodičů, mohla pomoci. Na podpůrné skupině se potká s mnoha případy rakoviny, ale i s klukem Augustem, který svůj boj s rakovinou vyhrál, za cenu jedné nohy. Hazel a August se brzy začnou mít rádi. Ale v jejich lásce stojí velká překážka - rakovina.

Mé hodnocení:
Pěkná knížka, která je, jako spousta úspěšných knih o lásce, spojená s utrpením a smrtí. Kniha dokazuje, že i umírat se dá se špetkou štěstí.
Knihu doporučuji, je stejně dobrá jako film.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama