"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

The 100 - seriál

22. května 2015 v 11:44 | Liesel |  The 100 - seriál
Ahoj,
mám tu pro vás tip na můj nejoblíbenější seriál - The 100.


The 100 je sci-fi a drama seriál, který americká televizní stanice CW začala vysílat v roce 2014. Podle mě je to jeden z nejlepších seriálů vůbec. Seriál je založen na stejnomenné knize Prvních sto od Kass Morgan, ovšem děj je hodně odlišný. Pokračováním knihy Prvních sto je 21. Den, též od Kass Morgan a na jaře 2015 (u nás v ČR až kolem zimy 2015) vyšel třetí díl knihy s názvem Homecoming (Návrat domů). Seriál má dvě série a na podzim (ale možná až zimu) 2015 nás čeká třetí.
Oficiální popis:
Nový post apokalyptický sci-fi seriál. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.
Vlastní popis:
Když se Země po třetí světové nukleární válce stala neobyvatelnou, museli lidé žít v několika stanicích ve vesmíru. Z několika stanic se pak stala vesmírná loď Archa, na které platila přísná pravidla. Jestliže někdo na Arše porušil zákon (byť šlo o banalitu), byl za to popraven (přesněji vypuštěn do vesmíru). V případě, že byl daný "kriminálník" mladší osmnácti let, byl uvězněn a čekal na popravu o svých osmnáctých narozeninách. Bylo možné, že by Rada schválila omilosrdnění, ale to bylo výjimečné. Na Arše vládla Rada, v jejímž čele byl Kancléř. Mezi zločiny patřilo např. překročení limitu jednoho dítěte, porušení rozkazu Rady, užívání omamných látek, nepovolené obchodování a pašování, porušení zákonů, tajení zločinu někoho jiného apod.
Když se objevil problém s kyslíkem, který by mohl skončit smrtí všech, rozhodla se Rada poslat sto mladistvých delikventů na Zem (přesněji jich bylo 101, protože se k nim tajně přidal Bellamy), aby zjistili, zda je Země obyvatelná. Z počátku to vypadalo, že Země není obyvatelná, ale později se na Arše dozvěděli, že "Stovka" na Zemi přežila a dopravili se na Zem také. Mezitím se "Stovka" dozvěděla, že se musí potýkat s nástrahami přírody, zpočátku nepřátelskými Zemšťany (Groundery), lidmi z Mount Weather apod. V seriálu každá postava zakusí, kde jsou její hranice mezi morálními zásadami a přežitím.
Hrají:
Eliza Taylor (Clarke Griffin), Bob Morley (Bellamy Blake), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Thomas McDonell (Finn Collins), Ricky Whittle (Lincoln), Devon Bostick (Jasper Jordan), Christopher Larkin (Monty Green), Richard Harmon (John Murphy), Lindsay Morgan (Raven Reyes), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Paige Turco (Abigail Griffin), Eve Harlow (Maya), Johnny Whitworth (Cage Wallace), Raymond J. Barry (Dante Wallace), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam Carey (Lexa), Chelsey Reist (Harper), Rekha Sharma (Dr. Tsing), Kelly Hu (Callie Cartwig), Sachin Sahel (Jackson)...
Omezení:
12+
Mé hodnocení:
Nejlepší seriál, který znám. Doporučuji shlédnout.

A jaký je váš názor na seriál The 100? Pište v komentářích a hlasujte v anketě.
Vaše Liesel
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama