"Co má příjít, to přijde, a pak se tomu postavíme."
- Rubeus Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár (kniha), str. 559

Aktuální povídky:
14. kapitola povídky Nechť se znovu setkáme (o páru Bellarke)
13. kapitola povídky Ples (o páru Bellarke)
4. kapitola povídky Hledání opory (ze světa Harryho Pottera)
3. kapitola povídky Válka emocí (o páru Kabby)
6. kapitola povídky Dvojí tvář (detektivní povídka)
Jednorázová povídka Bellamy Blake - Smíření
Jednorázové povídky:
Odkaz na veškeré jednorázové povídky zde. Všechny se týkají The 100.

Jsem ráda za všechny komentáře, klidně i k starším článkům.

Můj názor na Charlotte (Izabela Vidovic) z The 100

22. května 2015 v 12:03 | Liesel |  The 100 - seriál
Ahoj,
přidávám článek pro znalce seriálu The 100, který se týká dvanáctileté postavy Charlotte, která byla v dílech 01x03-01x04.
Pozor: Článek obsahuje SPOILERY, ten kdo neviděl začátek první série by ho neměl číst.
Tento článek jsem nejdříve přidala na svůj druhý web, který už byl zrušen.


Charlottin děj v The 100:
Charlotte, kterou hrála Izabela Vidovic, byla v dílech 01x03 Earth Kills a 01x04 Murphy's Law.
Charlotte si v seriálu zahrála jednu ze Stovky mladistvých delikventů, kteří byli sesláni z Archy na Zem. Poprvé se objevila v třetí epizodě první série, kde se nejprve seznámila s Clarke, poté s Bellamym. S Clarke se seznámila, když křičela ze spaní a Clarke za ní přišla. Charlotte jí svoje noční můry vysvětlila tím, že se jí pořád zdá o tom, jak popravili (vypustili do vesmíru) její rodiče a pořád vidí ve snech tvář Kancléře Thelonia Jahy. Charlotte se do vězení dostala, když odnášela věci svých rodičů na přerozdělení a napadla vzteky stráže. S Bellamym se seznámila, když byl spolu s Murphym a spol. na lovu a málem Charlotte zabil - nevěděl, že je za ním Charlotte, a když slyšel kroky, hodil po zvuku nůž, který se naštěstí zarazil do stromu. Poté přizval Charlotte k lovu, a když se objevila kyselinová mlha, schovali se do jeskyně, kde Charlotte opět křičela ze spaní. Bellamy ji vzbudil a řekl jí, že musí zabít své démony (obrazně zabít, ne doslova) a dal jí nůž, aby se cítila v bezpečí. Když se vraceli do tábora, Bellamy a Clarke, která později přišla, šetrně zabili Atoma, protože byl vážně zraněný, kvůli kyselinové mlze, nemohl přežít a požádal o smrt. Charlotte to ale viděla...
Potom se vrátili do tábora a Charlotte na konci dílu Earth Kills zabila Wellse, což odůvodnila tím, že jí Wells pořád připomíná jeho otce Thelonia, který nechal popravit její rodiče.
Na začátku dílu Murphy's Law si lidé mysleli, že Wellse zabili Zemšťané (Groundeři), ale když se našel nůž, lidé začali obviňovat Murphyho, protože nůž byl jeho - dokonce Murphyho i pověsili a zbili, ale naštěstí se Charlotte na poslední chvíli přiznala, což ale vedlo k tomu, že ji chtěl Murphy zabít. Proto ho Bellamy zdržel a Clarke s Finnem a Charlotte utekli. Clarke Charlotte vyčetla, co provedla, ale Finn se jí zastal, že je to ještě dítě, na což Clarke odpověděla, že to ji neoprávňuje zabíjet. Aby je Charlotte nedostala do problému, tak jim utekla a cestou narazila na Bellamyho a utíkala s ním. Později se k nim začal blížit Murphy a Charlotte se mu chtěla vzdát, ale neudělala to, protože jí v tom Bellamy zabránil. Pak se srazili s Finnem, Clarke a bohužel i Murphym a jeho partou. Když Murphy vyhrožoval, že zabije Clarke, jestli se mu Charlotte nevzdá, Charlotte se mu chtěla vzdát, ale Bellamy a Clarke to nedovolili a tak skočila z útesu a zabila se. Clarke a Bellamy se jí snažili chytit, ale marně. Poté zbil Bellamy Murphyho a spolu s Clarke ho vyhostili.
Obecný názor na Charlotte:
Většina lidí si myslí, že je Charlotte blázen a psychopat, ale jsou i tací, kteří ji chápou a litují. Jinak je Charlotte brána jako vedlejší postava, která byla důležitá jen v těch dvou dílech, jinak ne.
Můj názor na Charlotte:
I přes to, co Charlotte udělala, ji lituji a je mi moc líto, že zemřela. Pro mě to byla důležitá, dobře propracovaná, lidská a poměrně hodná postava, i poté, co zemřela. Každý ze seriálu The 100 udělal špatné věci, k některým měli důvod, k jiným ne a Charlotte není vyjímkou. Proto na ni nepohlížím jako na psychopata, nebo jako na blázna, ale jako na člověka, na dítě, na dívku, která stejně jako ostatní udělala něco špatného a zodpověděla se z toho. A navíc, kdyby byla Charlotte zlá, nepřiznala by se a nechala by ostatní, aby klidně Murphyho oběsili, ale ona se přiznala a velice svého prohřešku litovala.
Chybíš mi Charlotte...

Jaký je váš názor na Charlotte a na seriál The 100?
Prosím, podělte se o svůj nazor s ostatními.
Také můžete hlasovat v anketě.
Vaše Liesel

Video, kde Charlotte zabije Wellse

Video, kde Charlotte skočí z útesu

Video s mixem Charlottina děje (píseň We must be killer od Mikky Ekko)

Video s mixem Charlottina děje (píseň The devil within od Diggital dagers)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama